Sałatka z Ciecierzycą z Dodatkiem Limonki i Kolendry

Szybka sałatka o ześkim aromacie limonki i kolendry.  Sałatka jest zdrowa, typowo wiosną – letnia sprawdza  się do grilla, jako dodatek do obiadu lub solo jako kolacja.

Głównym składnikiem sałatki jest ciecierzyca.  Ciecierzyca to doskonałe zródło błonnika – nierozpuszczalnego i rozpuszczalnego. Błonnik zapobiega zaparciom, dba o dobroczynną florę bakteryjną, redukuje wskaźnik “złego” cholesterolu LDL.

Tak jak i inne warzywa strączkowe ciecierzyca zawiera białko roślinne. Danie które zawiera  białko i błonnik  syci przez dłuży okres czasu.  Zmniejsza to  apetyt, co jest szczególnie pomocne podczas odchudzania lub w procesie podtrzymania optymalnej wagi.

Ziarna ciecierzycy zawierają roślinne sterole – substancje które w strukturze przypominają cholesterol; sterole w diecie pomagają zmniejszyć absorbcję cholesterolu i redukują wskaźnik “złego” cholesterolu LDL.   Dlatego dieta która zawiera sterole wspiera prace układu sercowo-naczyniowego.

Reszta składników to warzywa. Każde z nich obfituje w witaminy, minerały i inne związki organiczne które także wspierają prace naszego organizmu.

Puszka ciecierzycy

½ papryki czerwonej

½ papryki żółtej

½ cebuli czerwonej

Pomidorki koktajlowe

Świeża kolendra

Sok z ½ -1  limonki

Sól i pieprz

+Awokado

  1. Paprykę, cebulę kroimy w kostkę;  Pomidorki koktajlowe kroimy na pół; Kolendrę kroimy drobną;
  2. Do miski dodajemy ciecierzyce ( bez wody) i pokrojone warzywa i kolendrę. Dodajemy sok z limonki, lekko solimy i dodajemy pieprz;
  3. Możemy serwować z awokado;

Leave a Reply