Sałatka z Brokułem, Fasolką Szparagową i Granatem

Brokuł i fasolka to zdecydowanie  inspirująco-wiosnenny  kolor – lecz zaproponowana sałatka kusi nas nie tylko zielenią  ale także  smakiem i swoistą lekkością  która sprawia, że doskonale wpasowuję się w menu lunchowe, obiadowe lub kolacjyjne.

Sałatka zawiera  słodkie ziarenka  granatu , pikantną papryczkę chili i chrupkie orzechy włoskie. Całość  jest dopełniona lekkim dressingem z soku cytryny i miodu. Na koniec dodałam ser kozi który genialnie komponuje się ze smakiem  brokuła, granatu i orzechów  włoskich. Ser kozi jest również lepiej trawiony w porównaniu do sera z mleka krowiego. ( Kuleczki tłuszczu sera koziego są zdecydowanie mniejsze i  to usprawnia ich trawienie. Dodatkowo większa zawartość średniołancuchowych kwasów tłuszczowych polepsza  ich absorpcje i użycie  ich przez nas organizm).

Brokuł

Fasolka szparagowa

Czerwona paryka chili np. castabel

Granat

Cebula czerwona

Orzechy włoskie

Ser kozi

+ sól

+ olej

 

Dressing

Sok z cytryny

Miód

 

Do patelni z małą ilością oleju dodajemy papryczki chili; gdy olej się rozgrzeje dodajemy brokuł i fasolkę szparagową – lekko solimy. Smażymy do czasu, aż warzywa się zarumienią.

Na talerz nakładamy  fasolkę i brokuł. Następnie granat, drobno pokrojoną czerwoną cebulę, orzechy włoskie i ser kozi. Lekko polewamy sokiem z cytyrny i miodem.

Leave a Reply