Zupa Jarzynowa

Zupa jarzynowa to smak  z mojego dzieciństwa do którego  powracam ochoczą – ta którą zaproponowałam odbiega od smaku z dziecięcych lat mimo to jest również smaczna i bogata w wartości odżywcze.

Dzięki obecności warzyw zupa jarzynowa zawiera sporo błonnika który napełnia i syci. Jeżeli do zupy  dodamy  białko w postaci kurczaka lub indyka ta sytość będzie trwała  przez dłuższy okres czasu.

Zupa zawiera podstawowe warzywa  jednak  jej  skład może być   dowolnie modyfikowana –  zgodnie z naszymi preferencjami lub też i zbiorem warzyw znajdujących  się w naszej domowej  kuchni.

Przepis na Zupę Jarzynową 

3 filiżanki ( miarki cup)  wywaru z kurczaka (lub) z warzyw (lub) wody

Około 4 ząbki czosnku

¾ filiżanki ( miarki cup) kukurydzy mrożonej

 

½ filiżanki ( miarki cup) groszku mrożonego

½ kalafiora

1 średnia marchewka

½ cebuli

Liść laurowy, ziele angielskie

Sól i pieprz

Pietruszka (lub) koper

  1. Na rozgrzanej patelni z odrobina oleju podsmażamy cebulę i czosnek. Gdy cebula lekko się zarumieni dodajemy ją do wywaru z kurczaka (wody lub warzywnego)  z dodatkiem ziela angielskiego i liścia laurowego.
  2. 2. Następnie dodajemy pokrojony kalafior, rozmrożoną kukurydzę i groszek – całość gotujemy do czasu, aż wszystko się ugotuję. Doprawiamy solą i pieprzem. Możemy serwować z razowym chlebem z dodatkiem masła i gotowanym kurczakiem.

Leave a Reply