Bezglutenowe Naleśniki z Mąki z Ciecierzycy i Curry Tofu

Orientalne naleśniki z mąki z ciecierzycy i  curry tofu to pomysł na szybki i zdrowy lunch, śniadanie albo kolacje.   Rodzynki nadadzą słodkości,  a przyprawa curry unikalnego smaku i zapachu. Całość jest doprawiona  sokiem z limonki, i  kolendrą która uwydatnia świeżość potrawy. Zapewniam, że tofu przyrządzone w taki sposób nie będzie mdłe i niezjadliwe –  wręcz przeciwnie ta potrawa będzie bardzo smaczna.

Główny składnik farszu naleśnika jest tofu. Tofu jest produktem doskonale zastępującym mięso. Zawiera on komplementarne białka, minerały takie jak cynk, wapń, żelazo a także i witaminy z grupy B.

Produkty sojowe nie muszą być spożywane wyłącznie przez weganów i wegeterianinów.  Zaobserwowano bowiem, że spożywanie produktów sojowych przy diecie ubogiej w kwasy nasycone może przyczyniać się do redukcji złego cholesterolu LDL.  Ze względu na  te właściwości rekomendowane jest spożywanie produktów sojowych przy diecie TLC (Therapeutic Lifestyle Changes Dieta – dieta dla osób z hiperlipidemią mająca na celu unormować profil lipidowy poprzez odpowiednią  skomponowaną dietę i aktywny tryb życia). Sojowe produkty  w tym także i  tofu rekomenduje się  dla reszty zdrowej populacji  jako okazyjny wysokojakościowy zamiennik mięsa.

Przepis na Naleśniki z Mąki z Ciecierzycy: 

1 filiżanki ( 90 gram ) mąki z ciecierzycy

1 filiżanka ( miarki cup) wody

Szczypior ( pokrojony w drobną kostkę)

Sól

Płatki chili

Wszystkie składniki mieszamy; następnie podsmażamy naleśniki na lekko nagrzanej patelni z odrobiną oliwy.

 

Nadzienie z Tofu: 

Papryka ( czerwona, zielona i żółta)

Tofu

Przyprawa curry

Suszone rodzynki lub żurawiny ( namoczone w wodzie przez 10 minut)

Sól i pieprz

Świeża Kolendra

Sok z limonki

+ mix sałaty  ( położony na spód)

+ opcjonalnie ser kozi lub feta

Pokrojone tofu przyprawiamy przyprawą curry. Następnie podsmażamy na odrobinie oleju. Po około 5 minutach dodajemy pokrojoną paprykę, świeżo kolendrę,  rodzynki, sok z limonki, sól i pieprz. Lekko podsmażamy do około 5 minut.

Leave a Reply