Sajgonki Owocowe – Niskokaloryczny Deser bez Dodatku Cukru

Deser ze świeżymi owocami to rarytas idealny – jest naturalnie słodki, zawiera  fitozwiązki, witaminy, minerały, błonnik  – elementy które usprawniają prace organizmu i spowalniają uwalnianie glukozy do krwi. Praktyka dosładzania tego typu deserów   jest niepotrzebna – owoce same w sobie zaspakajają łaknienie na słodycz.

Spotkanie z tym deserem jest  intrygujące –  mozaika różnokolorowych owoców zawiniętych w transparentny papier ryżowy prezentuje się  bardzo uroczo i sympatycznie.

Kombinacja owoców w sajgonkach może być dowolna; duże jeżyny  utrudniają  poprawne zawijanie sajgonek – dlatego w tym wypadku  borówki mogą okazać się lepszą opcją.

Sajgonki  owocowe mają charakterystyczny smak  – papier  ryżowy jest  lekko słony, co doskonale podkreśla słodycz soczystych i pachnących owoców.

Deser okazuje się być idealny dla dorosłych i dzieci. Jest niskokaloryczny  – jeden papier ryżowy dostarcza  około 34 kalorie, dlatego jest on też dobrym deserem dla osób odchudzających się.

Dowolne owoce np.: brzoskwinie, truskawki, banany, mango, kiwi , jagody, jeżyny, maliny, jabłka

+ papier ryżowy

 

  1. Kroimy owoce według własnych preferencji np. mango i jabłka w paseczki;  kiwi, banany,  truskawki i brzoskwinie w cienkie talarki; maliny, borówki czy jeżyny pozostawiamy całe.
  2. Układamy owoce na namoczonym papierze ryżowym i odpowiednio zawijamy.

Leave a Reply