Sok z Kurkumą, Marchewką i Ogórkiem

 Sok  z dodatkiem  świeżej kurkumy  jest jednym z moich ulubionych napoi . Sok jest orzeźwiający, smaczny i doskonale gaszący pragnienie. Ten sporządzony w domu jest tańszy, aromatyczny i świeży…

Ogórek zawiera mało kalorii i doskonale  nawadnia organizm. W tym  owocu znajdziemy też potas i magnez – minerały które regulują gospodarkę wodną w organizmie.

Marchewka dostarcza prowitaminę A i wzmacniającą odporność witaminę C.

Dietary Guidelines for Americans podkreślają jak ważne jest  to aby  dieta zawierała owoce, warzywa i błonnik.  Dieta bogata w owoce, warzywa i błonnik może zmniejszyć ryzyko zachorowalności na choroby serca, otyłość  i  niektóre nowotwory.

Sokowanie  jest jedną z metod do  inkorporacji większej ilości warzyw i owoców. Niemniej jednak sok nie powinien zastępować całych owoców i warzyw, gdyż podczas sokowania błonnik z owoców i warzyw  jest usuwany ( błonnik  zostaje w reszkach  z warzyw i owoców –   można  te pozostałości  użyć do zup typu  krem lub muffinek/placków) .

Bottom Line: Wyciskane świeże soki mogą być częścią zbilansowanej diety – jednak ich spożycie  nie może zastępować całych warzyw i owoców.

Marchewka

Ogórek

Jabłko

Świeża kurkuma

Odrobina soku z cytryny

Odrobina pieprzu czarnego

One thought on “Sok z Kurkumą, Marchewką i Ogórkiem

Leave a Reply