Pożywne Śniadanie – Kanapka z Rapini ( broccoli rabe ) Pieczarkami i Jajkiem

Prosta kanapka o ciekawym smaku i wyjątkowych wartościach odżywczych.  Takie śniadanie przypadnie do gustu osobom lubiącym jajka,  gdyż do tej kanapki możemy je dodać pod różną postacią. Rapini ma lekko gorzkawy smak jednak dzięki blanszowaniu i gdy  połączymy je z pieczarkami i jajkiem ta goryczkowość  jest niewyczuwalna.

Rapini to warzywo z rodziny brassica ,  bogate w beta karoten ,  witaminę K, folacynę , potas i wiele innych minerałów, witamin i fitoskładników ( indole, sulforafan) . Jajko dostarczy białka , a pełnoziarnisty chleb cennego błonnika.

Poranny posiłek to jeden z najważniejszych posiłków wciągu dnia , gdy  zwiera on tak dużo ilość skoncentrowanych cennych elementów mamy pewność, że nasz  dzień zacznie się produktywniej i zdrowiej; takie zbilansowane śniadanie zwiększa, także  prawdopodobieństwo,  tego,  że  pod koniec dnia dostarczymy organizmowi  wiele niezbędnych wartości odżywczych.

Rapini

Pieczarki ( pokrojone)

Oliwa

Pieprz Cayenne

Sól

Jajko

Masło

Chleb Pełnoziarnisty

+ Awokado

  1. Blanszowanie: do wrzącej wody ze sporo ilością soli dodajemy bukiet rapini – gotujemy około 2 minuty. Następnie wyjmujemy rapini z wrzątku  i przekładamy do zimnej wody;  pozostawiamy tam produkt przez  około 2  minuty; po tym czasie odcedzamy,  odcinamy twarde części z warzywa pozostawiając tylko  liście i małe łodygi.  ( gotowanie w wodzie z solą może pomóc nam usunąć gorycz z rapini) .
  2. Na rozgrzanym oleju podsmażamy  pokrojone rapini  – około 5 minut. Następnie dodajemy pokrojone pieczarki i smażymy dodatkowe 3 minuty. Doprawiamy pieprzem cayenne i opcjonalnie lekko solimy.
  3. Na roztopionym maśle smażymy jajko.
  4. Układamy kanapki według własnego upodobania.

Leave a Reply